POMNIK I KWATERA POLEGŁYCH W 1939 R.
Zbiorowe mogiły żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w walkach toczonych w okolicach Otwocka. Mogiły znajdują się na terenie cmentarza. Czas dojścia ok. 15 min.
DOM REKOLEKCYJNO-WYPOCZYNKOWY
ANIELIN 4, 05-480 KARCZEW
tel. (22) 779 34 65
Zbiorowe mogiły żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w walkach toczonych w okolicach Otwocka. Mogiły znajdują się na terenie cmentarza. Czas dojścia ok. 15 min.
Kompleks torfowisk tzw. BAGNO CAŁOWANIE o powierzchni 1200 ha znajdujący się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Obszar torfowiska rozciąga się na długości 15 km i ciągnie się od miejscowości Osieck na południu do leśniczówki Torfy na północy. Charakterystyczny element stanowi łańcuch kilkunastu wydm. Na jednej z wydm bagna (Pękatce) odkryto liczne ślady pobytu łowcó1) reniferów…
Cmentarz żydowski założony na początku XXw. Swoje miejsce spoczynku znajdowali tu nie tylko stali mieszkańcy Otwocka ale i kuracjusze tutejszych sanatoriów i szpitali w okresie międzywojennym. Do dzisiaj zachowało się ok. 1200 nagrobków. Czas dojścia 8 – 10 min.
Dom wraz z terenem przylegającym znajduje się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Świat wokół nas to wspaniałe powietrze, przyjazny las, cisza i spokój oraz życzliwość Mieszkanek. Ale nie tylko! W pobliżu mamy też wiele ciekawych miejsc i obiektów, które warto odwiedzić.
Obejmuje jezioro Torfy o powierzchni 7 ha /dawne wyrobisko torfu/ i podmokłe lasy. Obok znajduje się stara leśniczówka z ośrodkiem edukacji ekologicznej. Do leśniczówki można dotrzeć drogami gruntowymi z Otwocka i Karczewa lub szlakami turystycznymi (czarnym i niebieskim) ze stacji kolejowej w Otwocku. Obserwację fauny i flory można prowadzić z platformy widokowej. Czas dojścia od…
Dawna letnia siedziba rodu bielińskich – starej mazowieckiej szlachty, której przedstawiciele rodu sprawowali urzędy senatorów i biskupów. Fundator pałacu Kazimierz Ludwik Bieliński popierał króla Augusta II, który nadał mu marszałkostwo koronne. To tu August II zaproponował carowi rozbiory Rzeczypospolitej. Po śmierci Kazimierza Ludwika Bielińskiego w 1713r. pałac stał się własnością jego trzydziestoletniego syna Franciszka – późniejszego…
Stoi przy leśnej drodze prowadzącej z Karczewa do Anielina. Kapliczka z figurą Chrystusa Frasobliwego wykonana została z drewna przez rzeźbiarza Stefana Lisowskiego z Góry Kalwarii. Na postumencie umieszczono tabliczkę z mottem: „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy – leśni rowerzyści”. Czas dojścia od domu to ok. 10 min.